1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustkki
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 18028

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-09, 09:13   Temat: Rak trzustkki
maciek8791 bardzo, bardzo mi przykro. Przyjmij wyrazy współczucia ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak trzustkki
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 18028

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-29, 08:51   Temat: Rak trzustkki
maciek8791 napisał/a:
dlaczego skoro węzły chłonne są zajęte, to można powiedzieć że komórki nowotworowe krążą po całym organizmie?
Komórki rakowe nie tylko naciekają okoliczne tkanki ale także znajdujące się w nich naczynia chłonne i krwionośne. Tym samym lądują też po pewnym czasie w węzłach chłonnych i mogą rozsiewać się drogą krwi i limfy po całym organizmie. Drogą naczyń limfatycznych przerzuty rozwijają się najpierw w najbliższych węzłach chłonnych a następnie wzdłuż spływu chłonki. Potem mogą już się zagnieździć w odległych narządach i tworzyć przerzutem (metastasis).
Dlatego zajęte nowotworowo węzły chłonne wskazują już na proces rozsiewu raka.
Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2017-09-29, 08:52 ]
Sorry pisałam razem z Marzeną - toteż masz wyjaśnienia podwójnie ;)
  Temat: Rak trzustkki
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 18028

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-28, 09:45   Temat: Rak trzustkki
maciek8791 napisał/a:
wykonano badanie przepływu krwi w wątrobie dopplerem i brak jest przepływu w żyle wrotnej :( Próbują to opanować podając leki rozrzedzające krew (wychodz na to że jakiś zakrzep w wątrobie?)
To możliwe. Tu leczenie zaczyna się zwykle od podania leków przeciwzakrzepowych.
maciek8791 napisał/a:
Niestety usłyszałem że jeśli to się nie poprawi to stan ogólny zacznie się pogarszać.
Tak może tak być ale lekarze szybko zareagowali i miejmy nadzieję że podawane środki mamie pomogą.
Cytat:
Zakrzepica wynika ze zbytniej krzepliwości krwi – na ogół. W zespole Budda-Chiariego dochodzi do zaczopowania żył wątrobowych. W związku z czym wątroba nie może prawidłowo pracować i dochodzi do jej uszkodzenia. Zakrzepica żył wątrobowych może mieć przebieg łagodny lub ostry – łagodny jest zwykle w przypadku zakrzepicy jednej żyły wątrobowej, ostry w przypadku większej ilości lub wszystkich.
Źródło: http://watroba.net.pl/cho.../#ixzz4txMAJkBN
maciek8791 napisał/a:
a prof mi na to wszedł w słowo "NA PEWNO JEST".
Tak wyniki mówią o tym jednoznacznie - niestety. Adenocarcinoma g2 pancreatic - gruczolakorak trzustki. Opis pT3N1Mx - gdzie oznacza T3 - guz przekraczający granice trzustki, ale bez naciekania pnia trzewnego i tętnicy krezkowej górnej, N1 - stwierdza się przerzuty w regionalnych węzłach chłonnych a Mx - nie dało się określić przerzutów odległych.
maciek8791 napisał/a:
Ale i tak się ciesze że G2 a nie najbardziej złośliwy G4. Myślę, że w raku trzeba umieć się cieszyć z takich pozornie małych rzeczy
Oczywiście że tak!
Trzymaj się pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak trzustkki
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 18028

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-27, 16:01   Temat: Rak trzustkki
aamelia napisał/a:
A gdzie ogladalas ten program? To jakis archiwalny wywiad?
Oglądałam chyba w ostatnim tygodniu w programie 36,5 tu jest link do tego wywiadu: http://36i6.tvn.pl/aktual...em-,241691.html
Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2017-09-27, 16:02 ]
Aga35 napisał/a:
jednak trochę to kosztuje
Aga masz rację to drogi zabieg o ile wiem nie jest to refundowane. Ale nie mam tu więcej dokładnych wiadomości.
  Temat: Rak trzustkki
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 18028

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-27, 12:56   Temat: Rak trzustkki
Aga35 napisał/a:
a nic nie słychać o nowych metodach leczenia nowotworów trzustki.
Ostatnio oglądałam program w którym dr.Lampe omawiał stosowany właśnie przy raku trzustki zabieg Nano-Knife.
Popatrz też tu: https://www.zwrotnikraka....-pradem-razony/
To napewno nowatorskie.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak trzustkki
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 18028

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-27, 08:27   Temat: Rak trzustkki
Aga35, maciek8791, karalajna to przerażające co piszecie ..... :uuu:

[ Dodano: 2017-09-27, 08:29 ]
Mam tylko nadzieję że nie wszędzie jest tak. Znamy dużo przykładów dobrych lekarzy, takich z poświęceniem, i takich bardzo ale to bardzo wszystkim chorym życzę.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak trzustkki
Ola Olka

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 18028

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-13, 08:39   Temat: Rak trzustkki
maciek8791 napisał/a:
Staramy się doceniać każdy dzień i nie tracić go na użalanie się, zamiast tego zachęcać mamę do walki, do normalnego funkcjonowania, to jedyna droga. Mama powiedziała mi wczoraj że jest najszczęśliwszą osobą w życiu, bo czuje się kochana, widzi że się bardzo staramy - ja, moja żona, są przy niej nasze dzieciaki, moja siostra itd.
To jest fantastyczne. Cieszcie się każdym dniem - i to nie tylko dlatego że mama jest chora ale dlatego że to jest najlepsze co można wogóle w życiu robić. Cieszyć się chwilą, łapać spokojne szczęśliwe momenty bo wszystko przemija szybciej niż myślimy i nie da się już "nadrobić". Mama jest szcząśliwa dzięki wam - to wspaniałe.
maciek8791 napisał/a:
Wiem że z tymi lekarzami różnie bywa - ale to też są tylko ludzie i popełniają błędy. Im też nie są oszczędzone stresy, problemy i choroby. Znam to z własnego podwórka bo mam lekarza w bliskiej rodzinie. Nie chcę tu nikogo tłumaczyć bo wiadomo że tutaj brak wiedzy ma czasami tragiczne skutki ale nie zgadzam się z twierdzeniem, że "przy okazji uśmierca niewinnych ludzi.. bo uważam - może naiwnie(?) - że każdy lekarz ma jednak na celu niesienie pomocy pacjentowi.
Pozdrawiam serdecznie

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-09-13, 09:30 ]
Ze względu na Regulamin forum, zacytowany przez Ciebie fragment musiał zostać usunięty.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group